Servicii imobiliare in Bucuresti

Cariera ta in imobiliare

Cerinţe (candidatul ideal):

  1. Abilităţi deosebite de vânzare, putere de convingere
  2. Abilitate de a intui nevoile şi intenţiile reale ale clienţilor şi de a stabili corelaţii între acestea şi   ofertele existente
  3. Experienţa în domeniul imobiliar (buna cunoaştere a pieţei imobiliare şi a legislaţiei în domeniu) sau de vânzări de servicii constituie un avantaj
  4. Abilitate de a conversa în limba engleză
  5. Permis de conducere absolut necesar
  6. Capacitate de analiză şi organizare a timpului şi întâlnirilor proprii
  7. Cunoştinţe de operare calculator (Windows, Word, Power Point, aplicaţii diverse)
  8. Responsabilitate personală şi punctualitate
  9. Fire extrovertită, dinamică, sociabilă
10. Disponibilitate de a învăţa şi adaptabilitate
11. Prezenţă fizică agreabilă, ţinută de afaceri
12. Dorinţă de afirmare şi câştig
13. Domiciliu stabil în Bucuresti

Descrierea jobului Responsabilităţi:

1. Prospectarea pietei imobiliare în scopul cunoaşterii proprietăţilor oferite de proprietari spre tranzacţionare, precum şi a cererii de servicii din partea clienţilor (proprietari, cumpărători, chiriaşi, investitori etc.)
2. Atragerea de noi clienţi, inclusiv folosind contacte personale
3. Contactarea proprietarilor, vizionari şi obţinerea informaţiilor detaliate despre proprietăţile oferite spre tranzacţionare
4. Introducerea ofertei/lor în baza de date a companiei şi actualizarea permanenta
5. Vanzarea de servicii ale companiei şi stabilirea condiţiilor de colaborare cu clienţii
6. Dezvoltarea unei foarte bună înţelegeri asupra nevoilor clienţilor, pe baza contactului cu aceştia şi a intuiţiei şi experienţei personale
7. Analizarea proprietăţilor din baza de date a companiei şi selectarea celor care corespund solicitărilor primite
8. Prezentarea ofertelor selectate clienţilor interesaţi, stabilirea relaţiei de colaborare cu aceştia şi însotirea pentru vizitarea proprietăţilor solicitate
9. Consilierea clienţilor cumpărători, în privinţa proprietăţilor prezentate, precum şi în negocierea şi derularea tranzacţiei imobiliare
10. Monitorizarea tranzacţiilor intermediate de companie până la finalizarea acestora

Oferta:

1. Angajament stabil pe termen lung
2. Pachet salarial motivant, corelat strict cu performanţa
3. Mijloace moderne de lucru şi publicitate, logistică performantă, smartphone, foto digital, computer MAC, bază de date etc.
4. Instruire de specialitate şi susţinere practică permanent prin implicarea Managementului
5. Apartenenţa la o echipă deschisă, dinamică, formată din profesionişti
6. Oportunităţi de dezvoltare a unei cariere profitabile într-un domeniu în plină dinamică.

www.catoma.ro

Descrierea companiei:

Catoma Property Invest este o companie relativ noua pe piata de real estate.

Sfera de interes cat si obiectivele companiei se adreseaza atat pietei de retail cat si pietei corporate.

Standardele de calitate pe care noi înşine ni le-am impus nu pot fi susţinute decât prin calitatea umană deosebită a membrilor echipei, prin perfecţionarea continuă a abilităţilor şi a pregătirii profesionale a acestora.

Pentru că suntem conştienţi că cel mai preţios bun al companiei sunt chiar oamenii care lucrează pentru ea, noii membri al echipei vor beneficia de un mediu de lucru antrenant, de instruire permanentă, de un cadru care valorizează satisfacţia angajaţilor şi răsplăteşte performanţa.

Trimiteti CV cu foto si scrisoare de intentie la office@catoma.ro

Trimite CV

Catoma Property Invest

Catoma Property Invest este o companie noua pe piata de real estate.

Sfera de interes cat si obiectivele companiei se adreseaza atat pietei de retail cat si pietei corporate,

Sustine educarea pietei imobiliare printr-un mod de lucru profesionist, prin urmare suntem parte din jucatorii pietei ce sustin reprezentarea exclusiva oferindu-va argumente clare ce vor aduce rezultatul dorit intr-un timp relativ scurt.

Contact

  • SEDIU:

    Bucuresti, Calea Floreasca nr. 79, ap. 1, DM, sector 1

    Fax: 0311 079 911
    Telefon: +40 738 849 194
    E-mail: office@catoma.ro

    DEPARTAMENTE:

    Departament VANZARI

    E-mail: florin.toma@catoma.ro

    Departament JURIDIC

    E- mail: juridic@catoma.ro